Antonio Yakoub
Örebro SK. Fakta, spelarprofil och vägen vidare till skytteligan i Superettan.
Vem är Antonio Yakoub?
Antonio Yakoub är spelare i Örebro SK i Superettan, 24 år, från Syrien. Faktakortet visar de uppgifter som finns registrerade för säsongen 2026 - fält som saknas i underlaget döljs.
- Lag
- Örebro SK
- Liga
- Superettan
- Ålder
- 24
- Nationalitet
- Syrien
- Född
- 2002-06-12
- Mål
- 4
Hur går säsongen 2026 för Antonio Yakoub?
Antonio Yakoub står på 4 mål i Superettan säsongen 2026. Det räcker till plats 14 i skytteligan.
Var ligger Antonio Yakoub i skytteligan?
Antonio Yakoub ligger på plats 14 av 20 i skytteligan i Superettan med 4 mål.
Snittet bland de 20 listade målskyttarna i Superettan ligger på 6,1 mål, vilket placerar Antonio Yakoub 2,1 mål under tabellsnittet. Upp till Christian Wagner i skytteligatoppen skiljer det 8 mål. Ett kliv uppåt i tabellen kräver 2 mål till.
Örebro SK har 2 spelare i skyttetabellen med totalt 8 mål, och Antonio Yakoub står för 50 procent av den produktionen.
Snittåldern bland de 20 åldersregistrerade målskyttarna i Superettan är 25,6 år. Med sina 24 år är Antonio Yakoub 1,6 år yngre än snittåldern i den gruppen.
Vanliga frågor om Antonio Yakoub
Vilket lag tillhör Antonio Yakoub?
Antonio Yakoub visas som spelare i Örebro SK. Ligamärket högst upp på sidan leder vidare till skytteligan i Superettan.
Vilken position har Antonio Yakoub?
Antonio Yakoub har ingen registrerad position i Örebro SK just nu. Om positionen registreras ska faktakortet vara den plats där uppgiften syns först.
Vilka spelaruppgifter finns för Antonio Yakoub?
Faktakortet visar de uppgifter som finns registrerade - som lag, liga, position, nummer, ålder och nationalitet. Fält som saknas i underlaget döljs helt i stället för att visas tomma.
Hur jämför jag Antonio Yakoub med andra målskyttar i Superettan?
Sektionen om var Antonio Yakoub ligger i skytteligan visar läget mot toppen, och ligasidan rankar alla registrerade mål i samma tabell.
Fler målskyttar i Superettan
Fortsätt till andra profiler i samma skytteliga.